PRIMATOR HENRYK KRASZEWSKI ul. Zambrowska 1A, 18-220 Czyżew

Nagroda "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej"

18112015

Firma PRIMATOR HENRYK KRASZEWSKI działa od 1992 r. Początkowo prowadziła działalność usługowo-handlową, prowadząc sprzedaż części zamiennych do polskich ciągników i maszyn rolniczych. Z czasem w ofercie firmy pojawiły się ciągniki URSUS i kombajny zbożowe. Punktem zwrotnym w rozwoju przedsiębiorstwa było nawiązanie ścisłej współpracy z koncernem New Holland, który przejął Zakłady Maszyn Żniwnych w Płocku.
Dzisiaj PRIMATOR HENRYK KRASZEWSKI jest jednym z czołowych dystrybutorów tej marki w Polsce. Potwierdzają to dwa tytuły DEALER ROKU NEW HOLLAND, zdobyte w 2005 i 2011 r. Prezentacja sprzętu rolniczego oraz jego możliwości użytkowych wymaga odpowiedniej organizacji ekspozycji i zachowania procedur bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno klientów, jak i pracowników firmy. Obecnie w zakładzie pracuje 28 osób. Kadrę stanowią doświadczeni pracownicy, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje dzięki uczestnictwu w kursach i szkoleniach.

nadroda

Założycielem firmy „Primator" był mój mąż Henryk Kraszewski. Po jego śmierci, bez wahania podjęłam decyzję o kontynuacji działalności. Od początku zdawałam sobie sprawę, że zarządzanie firmą związaną z branżą rolniczą, szczególnie dla kobiety, będzie trudne. Postanowiłam, że priorytetem musi być zapewnienie w firmie bezpieczeństwa moim pracownikom. Aby to zamierzenie zrealizować zaczęłam od kształcenia. Dzisiaj regularnie przeprowadzam szkolenia bhp, inwestuję w nowoczesne i bezpieczne narzędzia. Przeprowadzam systematyczne pomiary szkodliwych czynników na stanowiskach pracy m.in. hałasu i stężenia spalin. Dzięki systematycznej pracy firma dynamicznie się rozwija. Podstawą mojego sukcesu jest niewątpliwie załoga. Bez jej zaangażowania i zrozumienia, jak ważna jest problematyka bezpieczeństwa pracy, nie osiągnęłabym tak wiele. Dzięki podjętym działaniom mogłam wystartować w konkursie, a odniesiony sukces jest dla mnie motywacją do dalszych działań podnoszących bezpieczeństwo pracy. Jestem niezmiernie usatysfakcjonowana, że moja firma jest postrzegana jako bezpieczne, a przede wszystkim przyjazne miejsce pracy.

Barbara Kraszewska,
właściciel firmy „Primator"

Kombajny pod okiem fachowców

Prowadzenie autoryzowanego serwisu gwarancyjnego maszyn i urządzeń rolniczych wymaga bezpiecznego zorganizowania pracy ze względu na zagrożenia fizyczne i chemiczne. Na dużym placu manewrowym i na drogach wewnętrznych opracowano indywidualne zasady ruchu z określeniem dopuszczalnej maksymalnej prędkości. Drogi poruszających się po terenie firmy wózków jezdniowych i suwnic nie krzyżują się z drogami komunikacji pieszej. Dzięki
ustabilizowaniu wszystkich regałów służących do przechowywania towaru poprawiło się bezpieczeństwo pracowników magazynowych. Każdy regał został oznakowany z podaniem dopuszczalnego obciążenia. Wprowadzono nowoczesne rozwiązania ograniczające poziom hałasu w hali przemysłowej do wartości poniżej 0,2 NDN. W zakładzie stale monitoruje się zawartość wolnej krystalicznej krzemionki w pyle przemysłowym. Obecnie stężenie tego czynnika nie przekracza 0,1 NDS. Pracodawca zadbał o regularne przeglądy wykorzystywanych maszyn
i urządzeń, a zużyty sprzęt podlega wymianie. Aby nie narażać pracowników na działanie czynników fizycznych, zrezygnowano z prac spawalniczych, zlecając je firmie zewnętrznej.
Zużyte płyny eksploatacyjne, szkodliwe dla ludzi i środowiska, odbierają z zakładu przedstawiciele wyspecjalizowanych firm. Pracownikom zapewniono wysokiej jakości środki ochrony indywidualnej oraz odzież ochronną. Wytypowani pracownicy zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Top
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Realizując obowiązek wynikający z art. 13 ust.1 i ust. 2 unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych informujemy że Administratorem Pani/a danych osobowych jest firma „PRIMATOR HENRYK KRASZEWSKI” Barbara Kraszewska z siedzibą w Czyżewie; 18-220 CZYŻEW ul. Zambrowska 1A
Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych Akceptuję